Logo – kas tai? LogoWriter programa Metodinė medžiaga Moksleivių darbai Fotogalerija Naudingos nuorodos
Komenskio Logo užsienyje

Komenskio Logo pradinukams mokyti

Pasidėjo ir pradinių klasių mokytojų domėjimasis Komenskio Logo programa. Jau dirbti kompiuteriu bandoma mokyti pačius mažiausius moksleivius ir viena iš mokomųjų priemonių renkamasi Komenskio Logo programa. Tačiau tokio amžiaus vaikams šią aplinką reikia adaptuoti, vis dėl to ji skirta programavimo bei algoritmavimo pradmenims įtvirtinti. Apie pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokymą dirbti kompiuteriu bei lavinti pradinius įgūdžius derėtų kalbėti plačiau. Šiuo metu galiu tik pateikti keletą projektų – mokomųjų žaidimų, sukurtų specialiai pradinukams.

Šis darbelis skirtas žodžiui grafiškai atvaizduoti. Procedūrose kiekvienai raidei aprašytas vis kitoks vėžliuko žingsnių ir pasisukimų kiekis. Suvaikščiojęs aprašytą kelią, vėžliukas nupiešia figūrą.

 [ Parsisiųsti ]

Vaikystėje daugelio žaistas žaidimas, kai reikia spėlioti raides. Atspėta raidė įrašoma virš brūkšnelio, neatspėjus piešiamas žmogutis.

 [ Parsisiųsti ]

Projektas skirtas besimokantiems skaičiuoti – reikia sujungti taškus iš eilės nuo 1 iki 8. Pabaigus juos jungti atsiranda eglutė ir pradeda skambinti varpeliais, žaižaruoti žvaigždutėm, o senelis pamojuoja.

 [ Parsisiųsti ]

Projektas demonstruoja keletą skirtingų „Komenskio Logo“ galimybių. Kiekvieną kart, paspaudus Testas1 –  sustoję ratu vėžliukai paeina priekin. Išėję už lango krašto, jie pasirodo kitoje pusėje. Matomas gražus mozaikinis judėjimas. Testas2 – dviejų vėžliukų spiralės piešimas, kai pieštuko būsena keism. Testas3 – atsitiktinių dydžių ir spalvų taškų piešimas pele. Testas4 – vėžliuko animacija ir Testas5 – teksto rašymas.

 [ Parsisiųsti ]


Pastaba: Atsisiuntę projektus įkopijuokite į atitinkamus katalogus: .bmp bylas kopijuokite į katalogą EKRANAI, .lgw – į katalogą VAIZDAI,  .lgp ir kitas – į katalogą DARBAI.
Logo – kas tai? LogoWriter programa Metodinė medžiaga Moksleivių darbai Fotogalerija Naudingos nuorodos
Komenskio Logo užsienyje

į svetainės pradžią


Laiškus su klausimais ir komentarais siųskite adresu: logo@delfi.lt
Atnaujinta 2002 m. gruodžio 23 d.