Imagine Logo

Po svetainę vaikščiokite naudodamiesi
meniu-koriu

Rašykite Vėžliukui: logo@delfi.lt

Atnaujinta 2007-11-01

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!

Nuorodos Konferencijos Seminarai Konkursas – olimpiada Programos Moksleivių darbai Metodinė medžiaga Logo Naujienos

Logo.lt – Vėžliuko namai Lietuvoje

„EuroLogo 2007“ atgarsiai Tauragėje

Sigita MACIENĖ
Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos informacinių technologijų mokytoja
LINMA ir LIKS narė

Vasarą, rugpjūčio 19–26 d., Slovakijos sostinėje Bratislavoje vyko vienuoliktoji tarptautinė konferencija „EuroLogo 2007“. Mūsų šalies delegaciją sudarė net 18 žmonių, besidominčių šia programavimo kalba. Viešnagę parėmė Švietimo mainų paramos fondas. Konferencijoje dalyvavo mokslininkai bei pedagogai iš Austrijos, Brazilijos, Bulgarijos, Graikijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kinijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Portugalijos, Rusijos, Slovakijos, Vengrijos, Vokietijos.

Lietuvių mokytojų delegacija SlovakijojeLabai patiko puikus konferencijos organizavimas, įdomūs pranešimai. Penkių dienų renginį primins organizatorių labai gražiai išleistas konferencijos darbų rinkinys. Tai didelė vertybė, nes įsidėmėti, susikonspektuoti visus pranešimus pačioje konferencijoje būtų neįmanoma.

Siekdami ir toliau tarpusavyje bendrauti, dalintis savo patirtimi, grįždami iš konferencijos planavome vėl susitikti.

Tuo tikslu, Lietuvos kompiuterininkų sąjungos tarybos pirmininko pavaduotojas, Mokymosi sekcijos vadovas Viktoras Dagys pasiūlė susiburti Logo mylėtojams Tauragėje ir apskrities pedagogams papasakoti apie tai, ką matė bei išgirdo lietuviai Bratislavoje. Nusprendėme, kad vien prisiminimų neužtenka, todėl spalio 26-28 dienomis organizavome sueigą tema „„Eurologo 2007“ konferencijos patirtis ir „Imagine Logo“ ypatumai“ Penktadienis buvo skirtas Lietuvos kompiuterininkų sąjungos (LIKS) Mokymosi sekcijos ir Logo pedagogikos bičiulių susitikimui, o šeštadienį kvietėme į praktinius užsiėmimus Tauragės apskrities informacinių technologijų mokytojus ir Logo mylėtojus, kuriems pristatėme naują, lokalizuotą ir išverstą į lietuvių kalbą „Imagine Logo“ programą. Praktinių užsiėmimų metu kolegos mokytojai mokėsi naudotis programa, gavo nemažai žinių, padalomosios medžiagos. Pranešimus skaitė Danguolė Volkienė (Kulautuvos vaikų tuberkuliozės ligoninės mokykla) Lina Zajančkiauskienė (Matematikos ir Informatikos institutas, Vilniaus Gabijos Gimnazija), Jūratė Valatkevičienė (Vilniaus Pedagoginis Universitetas), Vaida Paukštė (Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinė mokykla) ir šių eilučių autorė.

Baigiantis šeštadienio seminarui buvo malonu girdėti, kaip sueigos dalyviai dėkojo lektoriams už įdomius, turiningus, puikiai apgalvotus užsiėmimus, sakė, kad buvo labai naudinga, kad patiko tai, kad per gana trumpą laiką perteikti buvo pagrindiniai „Imagine Logo“ elementai bei taikymo aspektai.

Realus darbas „Imagine Logo“ programa padėjo suprasti jos niuansus, galimybes, atlikti įvairias užduotis, suvokti, kaip įvairiai ją galima būtų taikyti kasdienėje mokinių veikloje pamokose. Individualiam mūsų darbui seminare labai pagelbėjo darnus klausytojų dėstytojų komandos darbas. Buvo paminėtas ir trūkumas – laiko trūkumas. Besiskirstydami mokytojai ragino organizuoti daugiau panašių tęstinių praktinių seminarų.

Lygiagrečiau praktiniams užsiėmimams, įvyko ir Lietuvos informatikos mokytojų (LINMA) valdybos posėdis.

Šauniai padirbėję, logo mylėtojai ir Mokymosi sekcijos nariai po ekskursijos Tauragės pilyje, mieste ir jo apylinkėse, sekmadienio popietę atsisveikino, planuodami naują susitikimą kur nors kitame Lietuvos kampelyje.

Norisi tarti nuoširdų ačių UAB „Molupis ir Ko“ direktoriui Juozui Luošaičiui, profesinio rengimo centro vadovui Stasiui Lapei, sutikusiems prisidėti organizuojant renginio dalyvių maitinimą, padėkoti ten įsikūrusios Kauno kolegijos filialo administratorei Jolantai Čelnienei, suteikusiai patalpas renginiui, šios įstaigos IT specialistui dėstytojui Romui Maciulevičiui, paruošusiam informacinių technologijų klases darbui su programa. Dėkojame pilies ekskursijų organizatorei bei gidui.

Šis seminaras reikšmingas tuo, kad mokytojai, susirinkę iš visos Lietuvos ir apskrities galėjo ne tik daug tarpusavyje bendrauti, pasidalinti savo patirtimi bet ir pasisemti vieni iš kitų gerų idėjų ateičiai.

Pav.Lietuvių mokytojų delegacija Slovakijoje.

Atgal