IV Logo olimpiada – konkursas

 

Organizatoriai:

 

Jaunųjų kompiuterininkų mokykla

Vilniaus pedagoginis universitetas

 

Logo vėžliukas džiaugiasi savo jaunaisiais draugais

(IV LOGO konkursas-olimpiada)

Jūratė AUŠRAITĖ

Šių metų kovo 20 d. penkiuose Lietuvos miestuose (Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje) į nuotolinio mokymo centrus rinkosi moksleiviai iš įvairių Lietuvos vietovių. Šie 1–12 klasių moksleiviai – Logo vėžliuko draugai – kasmetinėje Logo olimpiadoje įvairiose rungtyse rodė savo žinias, sugebėjimus ir kūrybiškumą.

Šiemet renginį organizavo Kauno technologijos universiteto Jaunųjų kompiuterininkų mokykla (http://www.jkm.lt)ir Vilniaus pedagoginio universiteto (http://www.vpu.lt) Matematikos ir informatikos fakultetas.

Į olimpiadą susirinko 106 moksleiviai: 70 berniukų ir 36 mergaitės. Į Kauno centrą susirinko 60, į Vilniaus – 11, į Klaipėdos – 14, į Panevėžio – 9 o į Šiaulių – 12 moksleivių.

Dar apžvelkime jų amžių pagal klases: pirmokų – 7,  antrokų – 6,  trečiokų – 6, ketvirtokų 21, penktokų – 11, šeštokų – 28, septintokų – 15, aštuntokų – 6, devintokų – 3, dešimtokų – 2 ir vienas vienuoliktokas.

Daugelis jų jau buvo išsiuntę ir savo konkursinius namų darbus tema „Vėžlio pasaulis“. Šiemet konkurse dalyvavo 70 moksleivių iš įvairių Lietuvos vietovių.

Iš viso renginyje sudalyvavo 129 moksleiviai.

Olimpiada prasidėjo nuotoline vaizdo konferencija. Dalyvis pasveikino KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos administratorė Rūta Milišauskienė. Iš Vilniaus kolegijos sveikinimo žodį tarė Matematikos ir informatikos instituto Informatikos metodologijos skyriaus vadovė, viena iš Logo pedagogikos pradininkų Lietuvoje doc. Valentina Dagienė.

Olimpiados metu dalyviai, registruodamiesi privalėjo nurodyti vieną iš rungčių (animacijos piešimas pieštuve, statinis piešinys, valdoma animacija arba nevaldoma animacija). Pieštuvėje piešti piešinį pasirinko 26 moksleiviai, gražų piešinuką nusprendė piešti 38 moksleiviai, nevaldomą animaciją kurti panoro 24, o valdomą – 22, o sudėtingiausioje rungtyje nusprendė dalyvauti tik 5. 

Olimpiados metu užduotį rinkosi iš 6 temų – populiarių vaikiškų eilėraštukų ir dainelių posmų.

Pasirinkę algoritmavimo uždavinių rungtį, turėjo išspręsti tris privalomus ir vieną papildomą uždavinį. Uždaviniai apėmė procedūras su parametrais, vėžlio valdymą pele bei klaviatūra, lygiagrečių veiksmų aprašymą.

Olimpiados užduotys ir reikalavimai buvo paskelbti vaizdo konferencijos būdu. Darbus dalyviai galėjo kurti 4 valandas. Renginio metu moksleivius džiugino Kauno maisto pramonės mokyklos (http://www.kmpm.lm.lt) moksleivių kepti meduoliai-vėžliukai.

Dešimties žmonių komisija, sudaryta iš KTU Jaunųjų kompiuterininkų mokyklos, Vilniaus pedagoginio universiteto dėstytojų, Matematikos ir informatikos instituto darbuotojų ir informatikos mokytojų, išrinko 5 geriausius konkursinius darbus ir net 16 olimpiados nugalėtojų.

Po savaitės vykusio Logo olimpiados uždarymo metu KTU Distancinio mokymo centre (http://distance.ktu.lt, http://elinara.ktu.lt/kmc) visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, UAB „Baltic Amadeus“ (http://www.baltic-amadeus.lt/) dovanotomis kompaktinėmis plokštelėmis su visų dalyvių darbais ir leidyklos „Žara“ (http://www.zara.lt/) knygomis.

Nugalėtojų laukė didesni prizai: olimpiados nugalėtojai gavo UAB „Akelotė ir Ko“ (http://www.akeloteirko.lt) žaidimus bei AB „Lietuvos telekomas“ paramos švietimui programos „Kompasas“ (http://www.svietimas.takas.lt) įsteigtus suvenyrus. Tačiau tai dar ne viskas: vieni džiaugėsi UAB „GNT Lietuva“ (http://www.gnt.lt/) dovanotais radijo imtuvais AOC, kiti Samsung 64 MB USB atmintinėmis, dar kiti marškinėliais AOC, žurnalo „Kompiuterija“ (http://www.kompiuterija.lt) skirtais suvenyrais.

Nugalėtojus ir dalyvius sveikino Kauno technologijos universiteto Distancinio mokymo centro atstovas Donatas Raišutis, Vilniaus pedagoginio universiteto atstovas dr. Tomas Petkus bei AB „Lietuvos telekomas“ paramos švietimui programos „Kompasas“ atstovė Loreta Ivašauskienė.

Olimpiados uždarymo metu nugalėtojai demonstravo savo darbus. Pasveikinti moksleivių atvyko jaunimo grupė D&D. Po koncerto visų laukė didžiulis skanus tortas su dar skanesniais vėžliukais.

Logo olimpiados bei konkurso darbus, įsimintiniausias akimirkas iš olimpiados ir jos uždarymo galite rasti internete (http://www.logo.lt/, http://www.jkm.lt/LOGO/2004/).

Dar kartą sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems, vienaip ar kitaip padėjusiems surengti vaikams šią Logo šventę!

 

Kompiuterija – PC World

 

Baltic Amadeus

 

Kauno maisto pramonės mokykla

 

Distancinio mokymo centras

 

Leidykla „Žara“

 

UAB „Akelotė“ ir Ko

 

GNT Lietuva

 

AB „Lietuvos telekomas“ švietimo paramos programa „Kompasas“

 


į svetainės pradžią

Laiškus su klausimais ir komentarais siųskite adresu: logo@delfi.lt
Atnaujinta 2004 m. birželio 1 d.